Головна сторінка бізнес-порталу "Леонорм"

LeoMetr 2

УВАГА! АКЦІЇ! ЗНИЖКА до 70%! Для користувачів ІС «ЛЕОНОРМ-ІНФОРМ», які придбали оновлення на 2020 р., вартість ONLINE-доступу на Інтернет-порталі "Леонорм" до повного актуалізованого каталогу бібліографічних описів національних стандартів та Реєстрів "Леонорм-ABCD" (код 7903)! Докладніше...

Новини Нормативні акти Реєстрація Магазин Контакти Пошук Сторінка "ЛЕОНОРМ" на facebook (RUS)

 

ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

 

від 05.05.2005 р. N 11/1-37/5038-ЕП

Начальникам регіональних митниць, начальникам митниць 


Щодо класифікації згідно з УКТЗЕД окремих транспортних засобів

 

З метою впорядкування питань класифікації транспортних засобів, що відносяться до товарних позицій 8702 - 8704 згідно з УКТЗЕД, керуючись положеннями статті 312 Митного кодексу України, повідомляємо про наступне.

З урахуванням підходів УКТЗЕД до класифікації транспортних засобів, чинні норми та вимоги до них, транспортні засоби, залежно від їх типів та призначення, поділяються на:

а) пасажирські, які в залежності від кількості визначених виробником автомобіля місць для пасажирів, класифікуються у товарних позиціях 8702 або 8703 за УКТЗЕД;

б) вантажо-пасажирські, що класифікуються у товарній позиції 8703 за УКТЗЕД;

в) вантажні, що класифікуються в товарній позиції 8704 за УКТЗЕД;

г) спеціального призначення (товарна позиція 8705 за УКТЗЕД) - спеціально сконструйовані або пристосовані для розміщення різних пристроїв, які надають їм можливості виконувати визначені нетранспортні функції, тобто основною метою застосування транспортного засобу цієї товарної позиції не є перевезення людей або вантажів.

Звертаємо увагу, що вирішальним фактором при віднесенні транспортного засобу до відповідної товарної позиції УКТЗЕД, є технічні умови, галузь застосування й призначення, визначені заводом-виробником при виготовленні конкретної моделі транспортного засобу або її модифікацій.

1. При класифікації малотоннажних автомобілів, автомобілів з суцільнометалевим кузовом та подвійного призначення, транспортних засобів сконструйованих на базі легкового автомобіля (у конструкції яких відсутні шасі та вантажна платформа), конструктивно розрахованих як для перевезення пасажирів, так і вантажів, у товарній позиції 8703 за УКТЗЕД мають виконуватися такі критерії:

а) у салоні автомобіля за сидінням водія наявні сидіння для пасажирів, які можуть бути фіксованими, складними, змонтованими на анкерному кріпленні або виносними;

б) наявність у салоні та багажному відділенні внутрішньої обробки та пристроїв, властивих для транспортних засобів, які призначені для перевезення пасажирів;

г) обов'язкова наявність вікон у двох бокових панелях задньої частини кузова автомобіля, бокових та задніх дверях.

2. При класифікації малотоннажних вантажних автомобілів з суцільнометалевим кузовом у товарній позиції 8704 за УКТЗЕД мають виконуватися такі критерії:

а) наявність документального підтвердження, що тип цього транспортного засобу вантажний (інформація з паспорту заводу-виробника, технічного паспорту тощо);

б) наявність одного ряду сидінь (крім випадків використання здвоєної кабіни на транспортному засобі з рамою або шасі);

в) наявність встановлених заводським способом постійної панелі або бар'єра між місцем водія й пасажирів та багажним відсіком (у випадках, коли для конкретної моделі автомобіля це передбачено виробником);

г) відсутність розташованих позаду місця водія місць для сидіння (в тому числі відкидних або розкладних) або спеціально призначених місць для їх кріплення (встановлення);

д) відсутність вікон або не більше одного за сидінням водія, у бокових панелях задньої частини кузова автомобіля, крім задніх та бокових дверей (за умови використання даного транспортного засобу як вантажного, що визначено заводом-виробником).

Малотоннажні автомобілі, максимально допустима маса яких дорівнює або менше 5000 кг (наприклад, автомобіль марки ГАЗ 33023) і які конструктивно складаються з шасі, здвоєної кабіни (у якій позаду сидіння водія розташовано другий ряд пасажирських сидінь) та вантажної платформи, класифікуються в товарній позиції 8704 за УКТЗЕД за умови наявності документального підтвердження (технічного паспорта на транспортний засіб, сервісної книжки тощо), що тип цього транспортного засобу вантажний.

Малотоннажні автомобілі, призначені як для перевезення пасажирів (мають, як мінімум, ряд пасажирських сидінь позаду сидіння водія), так і для перевезення вантажів і сконструйовані на базі кузова легкового автомобіля, тобто такі, у конструкції яких відсутні шасі та вантажна платформа, класифікуються в товарній позиції 8703 за УКТЗЕД як вантажо-пасажирські.

Не розглядається як вирішальний фактор при віднесенні транспортного засобу до тієї або іншої товарної позиції згідно з УКТЗЕД показник дозволеної максимальної маси автомобіля.

Якщо пред'явлений до митного оформлення автомобіль має зміни в конструкції, які впливають на його класифікацію, то такі зміни повинні бути зазначені в технічному паспорті на транспортний засіб. Не зареєстровані в технічному паспорті на транспортний засіб зміни в конструкції автомобіля не враховуються при його класифікації для цілей митного оформлення й такий автомобіль класифікується з урахуванням призначення автомобіля, визначеного заводом - виробником цієї моделі.

Вважати відкликаними листи Держмитслужби України від 15.01.97 N 11/2-295, від 16.02.98 N 11/2-1533, від 05.06.2001 N 6/21-2820, від 10.06.2004 N 25/4-14-37/7367.

Лист Держмитслужби України від 14.03.2001 N 3/14-1245-ЕП застосовується у частині, що не суперечить цьому листу.

 

Голова Служби 

В. В. Скомаровський 


 


Назад 


Продукція та послуги

Супровід продуктів

Автоматизовані системи

Посилання

Клієнти

Допомога

  БД «Електронний Реєстр Технічних регламентів України Нова БД "Нормативно-правові документи ветеринарної медицини"   http://www.germiona.com.ua/  
 

Rambler's Top100

  

Rambler's Top100 

 

Copyright © 2004 - 2019, ЛЕОНОРМ.