Нові надходження нормативних документів українською мовою: ДСТУ IEC/TS 60034-17:2009 (IEC/TS 60034-17:2006, IDT) "Машини електричні обертові. Частина 17. Асинхронні двигуни з короткозамкненим ротором і живленням через перетворювачі. Настанова щодо застосування" Цей національний стандарт прийнятий методом перекладу, — ідентичний щодо IEC/TS 60034-17:2006 (версія en) «Rotating electrical machines - Part 17: Cage induction motors when fed from converters - Application guide». Цей стандарт визначає стаціонарний режим роботи асинхронних двигунів з короткозамкненим ротором з живленням через перетворювачі зі сфери застосування ІЕС 60034-12. Цей стандарт охоплює роботу по всьому діапазону уставок швидкості, але не розглядає процес запускання та перехідні процеси. У цьому стандарті розглянуто лише перетворювачі непрямого типу. До цього типу належать перетворювачі з подаваним постійним струмом у проміжному контурі (перетворювачі струму) та перетворювачі з прикладеною напругою постійного струму (перетворювачі напруги), як блочного, так і імпульсно-керованого типу без обмежень на кількість імпульсів, їх ширину або частоту перемикання. У цьому стандарті розглянуто перетворювачі з будь-яким типом електронного пристрою перемикання, наприклад транзистори (біполярні або МОП-транзистори), біполярні транзистори з ізольованим затвором (БТІЗ), тиристори, тиристори з комутованим затвором (GTO-тиристори) тощо з аналоговими або цифровими електронними схемами керування. Розробник: Підприємство «Електромеханіка». Стандарт набув чинності: 01.01.2012. Кількість сторінох документу = 18.
ДСТУ EN 45510-2-8:2018 (EN 45510-2-8:2004, IDT) "Обладнання для електростанцій. Настанова щодо комплектування. Частина 2-8. Електрообладнання. Кабелі силові" Цей національний стандарт прийнятий методом перекладу, - ідентичний щодо EN 45510-2-8:2004 (версія en) «Guide for procurement of power station equipment - Part 2-8: Electrical equipment - Power cables». У цьому національному стандарті зазначено вимоги, які відповідають законодавству України. Цей стандарт дає настанову щодо складання технічних специфікацій на закупівлю силових кабелів низької напруги (НН) і середньої напруги (СН) для електричних генеруючих станцій (електростанцій). Цей стандарт не застосовують до обладнання для використання в зоні атомного реактора АЕС. Іншого можливого застосування такого обладнання не було враховано під час підготування цього стандарту. Цей стандарт охоплює лише силові кабелі на напругу до 41,5 кВ включно. Ця Настанова не поширюється на кабелі для розподільних мереж загального призначення, систем контролю та автоматики або систем зв’язку. Рекомендації щодо технічних специфікацій на монтування кабелів, охоплюючи кінцеві муфти, див. EN 45510-2-6.Обладнання, охоплене цим стандартом, визначають за його функціями, а не за типом конструкції. Отже, настанову щодо технічних специфікацій викладено в термінах експлуатаційних характеристик, а не в докладному описі обладнання, яке постачають. Цей стандарт показує потенційним замовникам, як потрібно складати технічні специфікації, щоб: - тип обладнання і засоби сполучення правильно взаємодіяли з іншими елементами систем; - прогнозованих характеристик було досягнуто; - належно було вибрано параметри допоміжного обладнання; - надійності, готовності і вимог щодо безпеки було досягнуто; - належну увагу приділено показникам якості, які має бути застосовано, та процедурі їх оцінювання. Цей стандарт не визначає тип технічних специфікацій (наприклад, деталізована, експлуатаційна, функціональна) або комплект постачання для будь-якого зазначеного контракту, який зазвичай визначають на основі проєктної стратегії замовника. Він не охоплює: - будь-яких комерційних, контрактних чи правових питань, які зазвичай визначено в окремих частинах тендерної документації; - будь-якого розподілу обов’язків, визначених контрактом. Цей стандарт не передбачає вимог до складу і форми документів у тендерній документації. Розробник: Технічний комітет стандартизації «Енергозбереження» (ТК 48), Науково-проектний центр розвитку Об’єднаної енергетичної системи України Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» (НПЦР ОЕС України). Стандарт набув чинності: 01.01.2020. Кількість сторінох документу = 24.
ДСТУ IEC 61000-4-7:2024 (IEC 61000-4-7:2009, IDT) "Електромагнітна сумісність. Частина 4-7. Методики випробування та вимірювання. Загальна настанова щодо вимірювання гармонік та інтергармонік і відповідних вимірювальних приладів, застосовних для систем електропостачання й під’єднаного до них обладнання" Цей національний стандарт прийнятий методом перекладу, ― ідентичний щодо IЕС 61000-4-7:2009 (версія en) «Electromagnetic compatibility (EMC) - Part 4-7: Testing and measurement techniques - General guide on harmonics and interharmonics measurements and instrumentation, for power supply systems and equipment connected thereto». У цьому національному стандарті зазначено вимоги, які відповідають законодавству України. Цей стандарт застосовний до приладів, призначених для вимірювання спектральних складових у діапазоні частот до 9 кГц, які накладаються на основну частоту в системах електроживлення з частотою 50 Гц та 60 Гц. З практичних міркувань у цьому стандарті наведено окремо гармоніки, інтергармоніки та інші складові з частотами, вищими діапазону гармонік у межах до 9 кГц. Цей стандарт установлює вимоги до вимірювальних приладів, призначених для випробування окремих зразків обладнання на відповідність граничним нормам, означеним у певних стандартах (наприклад, граничним нормам на гармоніки струму згідно з IEC 61000-3-2), а також для вимірювання гармонік струму та напруги в діючих системах електропостачання. Дані щодо приладів, призначених для вимірювання в діапазоні частот вище діапазону гармонік, але не більше ніж 9 кГц, мають довідковий характер. Розробник: Технічний комітет стандартизації «Керування енергетичними системами та пов’язані з ним процеси інформаційної взаємодії» (ТК 162). Стандарт набуде чинності: 01.03.2025. Кількість сторінох документу = 38.
|