Головна сторінка бізнес-порталу "Леонорм"

 

ТОВ «НІЦ «ЛЕОНОРМ» є Офіційним партнером ДП «УкрНДНЦ» та уповноваженим на реалізацію Офіційних текстів НД в електронному вигляді. Строк надання послуги: протягом 1-2 робочих днів після надходження грошових коштів..

КОНТАКТИ НОВИНИ РЕЄСТРАЦІЯ МАГАЗИН НОРМАТИВНІ АКТИ ПОШУК (RUS)

 

МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ ТА БУДІВНИЦТВА УКРАЇНИ

НАКАЗ

 

від 12 серпня 2010 року N 310

Про впорядкування роботи з розгляду та погодження проектів технічних умов

 

Відповідно до Зміни N 3 ДСТУ 1.3 "Національна стандартизація. Правила побудови, викладання, оформлення, погодження, прийняття та позначення технічних умов", прийнятої наказом Держспоживстандарту України N 87 від 16.02.2009 р., та з метою впорядкування роботи з розгляду та погодження проектів технічних умов у Мінрегіонбуді наказую:

1. Затвердити Регламент роботи з розгляду та погодження проектів технічних умов на продукцію будівельного призначення у Мінрегіонбуді, що додається.

2. Управлінню технічного регулювання у будівництві (Барзилович Д. В.):

2.1. Забезпечити дотримання зазначеного Регламенту при розгляді та погодженні проектів технічних умов на продукцію будівельного призначення.

2.2. Довести цей наказ до базових організацій з науково-технічної діяльності у будівництві.

3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра А. В. Беркуту.

 

Міністр 

В. Г. Яцуба 


 

 

Додаток
до наказу Мінрегіонбуду України
12.08.2010 N 310 


 

Регламент роботи з розгляду та погодження проектів технічних умов на продукцію будівельного призначення Мінрегіонбудом

 

1. Загальні положення

 

1.1. Регламент роботи з розгляду та погодження проектів технічних умов на продукцію будівельного призначення (далі - проектів технічних умов) в Мінрегіонбуді розроблено відповідно до Зміни N 3 ДСТУ 1.3 "Національна стандартизація. Правила побудови, викладання, оформлення, погодження, прийняття та позначення технічних умов".

1.2. Регламент роботи з розгляду та погодження проектів технічних умов в Мінрегіонбуді визначає організаційні питання проведення роботи з розгляду листів-звернень, комплекту документів та матеріалів на засіданні секції з питань технічного регулювання у будівництві, розгляду матеріалів на засіданні президії НТР Мінрегіонбуду, підготовки та видачі листів-погодження.

1.3. Мінрегіонбуд при розгляді і погодженні проектів технічних умов керується законодавством України, діючими національними нормативними документами, державними будівельними нормами, зокрема:

Законом України "Про стандартизацію";

постановами Кабінету Міністрів України від 18 січня 2003 р. N 56 та від 7 жовтня 2009 р. N 1050 "Про делегування повноважень щодо стандартизації у галузі будівництва і промисловості будівельних матеріалів";

ДБН А.1.1-1-93 Система стандартизації та нормування в будівництві. Основні положення;

ДСТУ 1.0:2003 Національна стандартизація. Основні положення;

ДСТУ 1.3:2004 Національна стандартизація. Правила побудови, викладання, оформлення, погодження, прийняття та позначення технічних умов;

ДСТУ 1.5:2003 Національна стандартизація. Правила побудови, викладання, оформлення та вимоги до змісту нормативних документів;

ДСТУ 1.11:2004 Національна стандартизація. Правила проведення експертизи проектів національних нормативних документів;

ДСТУ 3974-2000 Система розроблення та поставлення продукції на виробництво. Правила виконання дослідно-конструкторських робіт. Загальні положення;

ГОСТ 2.114-95 ЕСКД. Технические условия;

ГОСТ 2.503-90 ЕСКД. Правила внесения изменений;

ДСТУ-Н 4486:2005 Система конструкторської документації. Настанови щодо типової побудови технічних умов.

1.4. Постановами Кабінету Міністрів України від 18 січня 2003 р. N 56 та від 7 жовтня 2009 р. N 1050 Мінрегіонбуду України делеговано повноваження щодо стандартизації продукції будівельного призначення (класи 91 і 93 згідно з Українським класифікатором нормативних документів ДК 004:2008, крім позицій, які стосуються лічильників, машин та устатковання).

1.5. Відповідно до 5.4 ДСТУ 1.3:2004 проект технічних умов на продукцію будівельного призначення підлягає погодженню з центральним органом виконавчої влади з питань будівництва.

1.6. Відповідно до 5.3 ДСТУ 1.3:2004 проект технічних умов, в якому є вимоги, що належать до компетенції органів державного нагляду, підлягає погодженню з ними.

2. Етапи розгляду та погодження проектів технічних умов у Мінрегіонбуді

 

2.1. Подача, прийняття та розгляд листа-звернення про погодження проекту технічних умов та документів, що додаються;

2.2. Розгляд проекту технічних умов та документів, що додаються на засіданні секції з питань технічного регулювання у будівництві НТР Мінрегіонбуду;

2.3. Розгляд проекту технічних умов та документів, що додаються на засіданні президії НТР Мінрегіонбуду;

2.4. Підготовка та видача листа-погодження до проекту технічних умов.

3. Порядок подачі та прийняття листів-звернень про погодження проекту технічних умов та документів, що додаються до Мінрегіонбуду

 

3.1. Для погодження проекту технічних умов організація-розробник або власник надає до Мінрегіонбуду лист-звернення про погодження проекту технічних умов (додаток 1) та комплект документів згідно з додатком 2;

3.2. Всі документи, що надходять до Мінрегіонбуду приймаються в Загальному відділі Адміністративного департаменту.

Після попереднього розгляду документи, що надійшли до Мінрегіонбуду реєструються та передаються першому заступнику Міністра відповідно до розподілу функціональних обов'язків, а потім до Управління технічного регулювання у будівництві.

4. Порядок розгляду матеріалів, які надані для погодження проекту технічних умов

 

4.1. Лист-звернення про погодження проекту технічних умов та комплект документів, що надійшов до Управління технічного регулювання у будівництві реєструється в журналі обліку (додаток 4), перевіряється комплектність документів згідно з додатком 2.

4.2. В Управлінні технічного регулювання у будівництві розглядаються: лист-звернення про погодження проекту технічних умов, проект технічних умов, висновок базової організації з науково-технічної діяльності у будівництві, виконаний відповідно до вимог ДСТУ 1.11:2004 згідно з додатком 3, таблицю зауважень до проекту технічних умов, які надані під час проведення перевірки проекту технічних умов, висновки наглядових органів (МОЗ, Державного департаменту пожежної безпеки МНС України, Держгірпромнагляду), документи про позитивні результати випробувань дослідного зразка (акт, протокол, висновок), протоколи випробувань на відповідність вимогам проекту технічних умов.

У разі коли документи надані не в повному обсязі вони повертаються листом Мінрегіонбуду.

У разі усунення зазначених недоліків заявник може подати документи повторно.

У разі відповідності документів встановленим вимогам Управління технічного регулювання у будівництві готує їх протягом 10 - 15 робочих днів до розгляду на засіданні секції з питань технічного регулювання у будівництві НТР Мінрегіонбуду.

5. Порядок підготовки проекту технічних умов та документів до розгляду на засіданні секції з питань технічного регулювання у будівництві

 

5.1. Засідання секції з питань технічного регулювання у будівництві відбувається як правило у другій декаді кожного місяця.

5.2. Розгляд проектів технічних умов на засіданні секції з питань технічного регулювання в будівництві відбувається за умови присутності представників організації-розробника та організації що здійснювала перевірку. Запрошені сповіщаються про дату проведення секції та розгляд питання телефонограмою, факсограмою або електронною поштою.

5.3. У разі надходження документів строком менше ніж за 5 робочих днів до чергового засідання секції з питань технічного регулювання у будівництві розгляд їх здійснюється на наступному засіданні секції.

5.4. На засіданні секції з питань технічного регулювання у будівництві розглядають проект технічних умов та комплект документів.

5.5. Прийняті на засіданні секції рішення оформляються протоколом.

6. Порядок підготовки документів до розгляду на засіданні президії НТР Мінрегіонбуду

 

6.1. За умови позитивного рішення секції з питань технічного регулювання у будівництві розгляду проекту технічних умов, матеріали готуються до розгляду на засіданні президії НТР Мінрегіонбуду.

6.2. Управління технічного регулювання у будівництві готує проект рішення, довідку та витяг з протоколу засідання секції.

7. Підготовка та видача листа-погодження до проекту технічних умов

 

7.1. На підставі рішення НТР Мінрегіонбуду готується лист-погодження, який підписується першим заступником Міністра або заступником Міністра.

7.2. Лист-погодження реєструється у Загальному відділі Мінрегіонбуду та направляється заявнику поштою або передається власноруч.

 

Додаток 1 


 

Зразок листа звернення до Мінрегіонбуду

 

(на бланку власника або розробника проекту технічних умов)

Міністерству регіонального розвитку та будівництва України 


 

Прошу погодити проект технічних умов ...ТУ У ... (назва).

Додатки:

- проект технічних умов;

- копії документів про погодження організацій, до компетенції яких належать зазначені технічні умови, в тому числі органів державного нагляду (Міністерство охорони здоров'я України, Державний департамент пожежної безпеки МНС України, Держгірпромнагляд);

- пояснювальна записка до проекту технічних умов українською мовою з обґрунтуванням необхідності розробки технічних умов (характеристика об'єкта стандартизації, сфера застосування, взаємозв'язок з іншими нормативними документами - чи існує ДСТУ, ГОСТ на даний вид продукції і чим відрізняються вимоги проекту технічних умов від вимог чинних ДСТУ, ГОСТ);

- протоколи випробувань (акти, висновки) на відповідність вимогам проекту технічних умов;

- висновок базової організації з науково-технічної діяльності у будівництві, таблиця зауваг, які надані під час проведення перевірки проекту технічних умов;

- копія довідки ЄДРПОУ власника технічних умов.

Керівник організації 

Підпис, печатка 


 

Координати виконавця

Прізвище

тел.

 

Додаток 2 


 

Перелік документів, які подаються до Мінрегіонбуду для погодження проектів технічних умов на продукцію будівельного призначення (згідно ДСТУ 1.3:2004)

 

- супровідний лист-звернення підприємства-розробника або підприємства-власника проекту технічних умов про погодження;

- проект технічних умов;

- копії документів про погодження організацій, до компетенції яких належать зазначені технічні умови, в тому числі органів державного нагляду (Міністерство охорони здоров'я України, Державний департамент пожежної безпеки МНС України, Держгірпромнагляд);

- пояснювальна записка до проекту технічних умов українською мовою з обґрунтуванням необхідності розробки технічних умов (характеристика об'єкта стандартизації, сфера застосування, взаємозв'язок з іншими нормативними документами - чи існує ДСТУ, ГОСТ на даний вид продукції і чим відрізняються вимоги проекту технічних умов від вимог чинних ДСТУ, ГОСТ);

- протоколи випробувань (акти, висновки) на відповідність вимогам проекту технічних умов;

- висновок базової організації з науково-технічної діяльності у будівництві та таблиця зауваг, які надані під час проведення перевірки проекту технічних умов;

- копія довідки ЄДРПОУ власника технічних умов.

Примітка:

Для погодження проекту Зміни до технічних умов здійснюється аналогічна процедура.

 

Додаток 3 


 

Перелік базових організацій з науково-технічної діяльності у будівництві розміщено на офіційному сайті Мінрегіонбуду (www.minregionbud.gov.ua) в розділі "Технічне регулювання в будівництві"

 

Підготовка висновку здійснюється відповідно до вимог ДСТУ 1.11:2004.

Для перевірки проекту технічних умов на відповідність чинному законодавству України, технічним регламентам, потребам споживачів, обороноздатності, рівневі розвитку науки й техніки, а також узгодженості з чинними нормативними документами розробник чи власник технічних умов подає до базової організації з науково-технічної діяльності у будівництві такі документи:

- лист-звернення про проведення науково-технічної експертизи;

- проект технічних умов;

- копії документів про погодження організацій, до компетенції яких належать зазначені технічні умови, в тому числі органів державного нагляду (Міністерство охорони здоров'я України, Державний департамент пожежної безпеки МНС України, Держгірпромнагляд);

- пояснювальна записка до проекту технічних умов українською мовою з обґрунтуванням необхідності розробки технічних умов (характеристика об'єкта стандартизації, сфера застосування, взаємозв'язок з іншими нормативними документами - чи існує ДСТУ, ГОСТ на даний вид продукції і чим відрізняються вимоги проекту технічних умов від вимог чинних ДСТУ, ГОСТ);

- протоколи випробувань (акти, висновки) на відповідність вимогам проекту технічних умов;

- копія довідки ЄДРПОУ власника технічних умов.

 

ФОРМА ВИСНОВКУ ДО ПРОЕКТУ НД (згідно ДСТУ 1.11:2004)

ВИСНОВОК
до проекту НД

 

_____________________________________________________________________________________
                                                                                                               назва НД
_____________________________________________________________________________________

НД розроблено ________________________________________________________________________
                                                                     уперше чи на заміну (позначення та назва документа)
_____________________________________________________________________________________
Припустима дата надання чинності ______________________________________________________
Позначення класифікаційного(-их) угруповання(-нь) НД згідно з ДК 004
1. Підстава для розроблення НД
НД розроблено:
_____________________________________________________________________________________
                                                                   назва ТК чи організації-розробника та співвиконавця
_____________________________________________________________________________, згідно з
_____________________________________________________________________________________
                                  зазначити шифр теми програми, розроблюючи позапрограмне - підставу для розроблення
_____________________________________________________________________________________

2. Обґрунтованість розроблення НД
обґрунтувати доцільність розроблення НД на національному рівні, навести дані щодо пріоритетності
3. Наявність прогресивних міжнародних, регіональних та національних нормативних документів інших країн
На __________________________________________________________________________________
                                                                                   зазначити об'єкти стандартизації
діють ________________________________________________________________________________
                                                               навести позначення та назви нормативних документів

4. Застосування прогресивних міжнародних, регіональних чи національних нормативних документів інших країн як національних і ступінь відповідності
_____________________________________________________________________________________
                                               обґрунтувати доцільність застосування нормативного документа,
_____________________________________________________________________________________
                                                                             зазначити ступінь відповідності
_____________________________________________________________________________________
                                                                                          та метод прийняття
_____________________________________________________________________________________

5. Взаємозв'язок з іншими нормативними документами
_____________________________________________________________________________________
          зазначити комплекс, до якого належить цей НД, дати перелік позначень нормативних документів, з якими його
_____________________________________________________________________________________
     пов'язано, зазначити необхідність скасування, перегляду, внесення змін у взаємопов'язані документи зі стандартизації.
_____________________________________________________________________________________
                                   зазначити відповідність цього НД вимогам національних нормативних документів.

6. Відомості про погодження проекту НД
Проект НД розіслано на погодження
_____________________________________________________________________________________
                 зазначити назви центральних органів виконавчої влади, технічних комітетів стандартизації, інших суб'єктів
_____________________________________________________________________________________
                                                                          та реквізити документів, які містять погодження

7. Висновок та пропоноване рішення щодо проекту НД
Проект НД та документи, які складають його справу, оформлено відповідно до вимог НД національної (чи міждержавної) стандартизації.
Проект НД ___________________________________________________________________________
                                          зазначити пріоритетність об'єкта стандартизації, ступінь відповідності та метод прийняття
_____________________________________________________________________________________
               міжнародного, регіонального чи національного НД іншої країни, придатність для підтвердження відповідності,
_____________________________________________________________________________________
                                                                              переваги, які надасть застосування цього НД

Пропонуємо погодити проект НД _______________________________________________________
                                                                                                                                  навести назву НД
_____________________________________________________________________________________
надати чинності від ___________________________________________________________________
                                                                                                                         рік, місяць, число
та віднести до класифікаційного(-их) угруповання(-нь) ________________________ згідно з ДК 004.
                                                                                                                              зазначити клас, підклас та групу 


 

Директор (заступник директора)
науково-дослідної організації 


________________________
особистий підпис, дата, печать 


____________________
ім'я, прізвище 

Начальник відділу 

________________________
особистий підпис, дата 

____________________
ім'я, прізвище 

Експерт
___________________________
                              посада 


_________________________
особистий підпис, дата 


____________________
ім'я, прізвище 

Відредагував
___________________________
                             посада 


__________________________
особистий підпис, дата 


____________________
ім'я, прізвище 


 

 

Додаток
до висновку 


 

Таблиця зауважень до проекту технічних умов ТУ У "Назва"

 

N
п/п 

Структурний елемент 

Заувага або пропозиція експерта 

Обґрунтування експерта 

Висновок розробника
(прийняття або обґрунтування відхилення) 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Додаток 4 


 

Журнал
обліку листів звернень та видачі листів-погоджень проектів технічних умов

 

N
п/п 

Дата надходження 

N листа-звернення
(підприємство, організація) 

Позначення проекту технічних умов 

Назва документа 

Експертна організація 

Лист-погодження 

Примітка 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

____________

 


Назад

 


ПРОДУКЦІЯ ТА ПОСЛУГИ

СУПРОВІД ПРОДУКТІВ

 СИСТЕМИ

ПОСИЛАННЯ

КЛІЄНТИ

ПАРТНЕРИ

Сторінка "ЛЕОНОРМ" на facebook

    БД «Електронний Реєстр Технічних регламентів України  Актуалізація Ваших НД   http://www.germiona.com.ua/  
 

 

Copyright © 2004-2025, ЛЕОНОРМ.