Головна сторінка бізнес-порталу "Леонорм"

 

ТОВ «НІЦ «ЛЕОНОРМ» є Офіційним партнером ДП «УкрНДНЦ» та уповноваженим на реалізацію Офіційних текстів НД в електронному вигляді. Строк надання послуги: протягом 1-2 робочих днів після надходження грошових коштів..

КОНТАКТИ НОВИНИ РЕЄСТРАЦІЯ МАГАЗИН НОРМАТИВНІ АКТИ ПОШУК (RUS)
 

 

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 04 лютого 2025 р. № 121

Київ

Деякі питання реалізації статті 86 Закону України “Про ветеринарну медицину”

Відповідно до абзацу дев’ятого пункту 2 частини першої статті 86 Закону України від 4 лютого 2021 р. № 1206-IX “Про ветеринарну медицину” Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Порядок виплати фіксованих сум винагороди за знайдені трупи диких кабанів, що становлять загрозу розповсюдження захворювання на африканську чуму свиней, що додається.

2. Установити фіксовану суму винагороди за кожний знайдений труп дикого кабана, що становить загрозу розповсюдження захворювання на африканську чуму свиней, у розмірі 0,5 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на день підтвердження факту виявлення такого трупа.

3. Ця постанова набирає чинності одночасно з введенням в дію Закону України від 4 лютого 2021 р. № 1206-IX “Про ветеринарну медицину”.

 

Прем’єр-міністр України                          Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 75

 

 

 ЗАТВЕРДЖЕНО

постановою Кабінету Міністрів України

від 4 лютого 2025 р. № 121

 

ПОРЯДОК

виплати фіксованих сум винагороди за знайдені трупи диких кабанів, що становлять загрозу розповсюдження захворювання на африканську чуму свиней

 

1. Цей Порядок визначає механізм оформлення та виплати фіксованих сум винагороди за знайдені трупи (труп) диких кабанів, що становлять загрозу розповсюдження захворювання на африканську чуму свиней.

2. У цьому Порядку терміни вживаються у значенні, наведеному в Законах України “Про ветеринарну медицину”, “Про побічні продукти тваринного походження, не призначені для споживання людиною”.

3. Право на отримання фіксованої суми винагороди за знайдені трупи (труп) диких кабанів, що становлять загрозу розповсюдження захворювання на африканську чуму свиней, мас фізична особа, яка є громадянином України, досягла 18 років та повідомила територіальному органу Держпродспоживслужби про трупи (труп) диких кабанів, які не мають ознак розчленування (розрізання, подрібнення) фізичною особою, шляхом особистого звернення або за допомогою технічних засобів електронних комунікацій, крім посадових осіб органів державної влади, державних установ, організацій та інших осіб, які залучені до здійснення заходів з ліквідації африканської чуми свиней відповідно до Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней, затвердженої наказом Мінагрополітики від 7 березня 2017 р. № 111.

4. Фізична особа під час повідомлення про знайдені трупи (труп) диких кабанів також повинна повідомити таку інформацію: прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті), унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності), а також дані про задеклароване/зареєстроване місце проживання (перебування) та контактний номер телефону, за допомогою яких здійснюється зв’язок з особою.

Фізична особа повідомляє територіальному органу Держпродспоживслужби протягом 24 годин з моменту знайдення трупів (трупа) диких кабанів, що становлять загрозу розповсюдження захворювання на африканську чуму свиней.

Під час отримання повідомлення територіальний орган Держпродспоживслужби узгоджує з фізичною особою, яка повідомила про знайдені трупи (труп) диких кабанів, час та місце зустрічі для складення акта знайдених трупів (трупа) диких кабанів.

5. Територіальний орган Держпродспоживслужби протягом 48 годин з моменту отримання повідомлення про знайдені трупи (труп) диких кабанів повідомляє територіальному органу Держлісагентства, користувачу мисливських угідь та проводить перевірку отриманої інформації.

Факт виявлення трупів (трупа) диких кабанів протягом 48 годин з моменту отримання повідомлення про знайдені трупи (труп) диких кабанів повинен бути підтверджений актом знайдених трупів (трупа) диких кабанів, складеним у довільній формі, за підписом посадової особи територіального органу Держпродспоживслужби, представника користувача мисливських угідь (а у разі виявлення трупа в державному мисливському резерві — представника територіального органу Держлісагентства) і фізичної особи, яка повідомила про такі трупи (труп). В акті повинні бути зазначені відомості про фізичну особу, передбачені в пункті 4 цього Порядку, а також кількість знайдених трупів, наявність або відсутність ознак розчленування (розрізання, подрібнення) цих трупів (трупа) фізичною особою, номер рахунка фізичної особи, відкритий у банку або небанківського надавача платіжних послуг, яка знайшла трупи (труп) диких кабанів, для виплати фіксованої суми винагороди. До акта додаються фото- та/або відеопідтвердження факту виявлення трупів (трупа) диких кабанів.

Після складення акта знайдених трупів (трупа) диких кабанів посадова особа територіального органу Держпродспоживслужби проводить відбір патологічного матеріалу від кожного знайденого трупа диких кабанів для проведення лабораторних досліджень на наявність збудника африканської чуми свиней та здійснює заходи щодо видалення знайдених трупів (трупа) диких кабанів з фото- та/або відеопідтвердженням та оформленням акта видалення трупів (трупа) диких кабанів, складеного у довільній формі, за підписом посадової особи територіального органу Держпродспоживслужби.

6. Протягом 48 годин після підтвердження факту виявлення трупів (трупа) диких кабанів та прийняття головним державним ветеринарним інспектором розпорядження про застосування карантинних заходів (карантинних обмежень) у зв’язку з підозрою щодо спалаху хвороби тварин, що підлягає повідомленню, за його поданням проводиться засідання відповідної місцевої державної надзвичайної протиепізоотичної комісії.

Територіальний орган Держпродспоживслужби на засідання місцевої державної надзвичайної протиепізоотичної комісії подає такі матеріали:

акт виявлення трупів (трупа) диких кабанів з фото- та/або відеопідтвердженням;

акт видалення трупів (трупа) диких кабанів з фото- та/або відеопідтвердженням;

експертний висновок (звіт) уповноваженої лабораторії, яка має відповідну акредитацію, про результати дослідження на наявність збудника африканської чуми свиней в трупах (трупі) диких кабанів.

7. Перерахування коштів до територіальних органів Казначейства для подальшої виплати фіксованої суми винагороди фізичним особам за знайдені трупи (труп) диких кабанів здійснюється територіальним органом Держпродспоживслужби на підставі рішення місцевої державної надзвичайної протиепізоотичної комісії про виплату фіксованої суми винагороди, яке приймається на її засіданні та в якому зазначаються:

позитивні результати лабораторних досліджень (випробувань) про наявність збудника африканської чуми свиней в патологічному матеріалі, який відібрано від знайдених трупів (трупа) диких кабанів;

фізична особа, яка має право на отримання фіксованої суми винагороди (із зазначенням відомостей про неї, передбачених у пунктах 4 і 5 цього Порядку).

У разі коли відповідно до експертного висновку (звіту) уповноваженої лабораторії встановлено відсутність збудника африканської чуми свиней в патологічному матеріалі, який відібрано від знайдених трупів (трупа) диких кабанів та/або підтверджено факт виявлення частин трупів (трупа) диких кабанів, що мають ознаки розчленування (розрізання, подрібнення) цих трупів (трупа) фізичною особою, відповідна місцева державна надзвичайна протиепізоотична комісія приймає рішення про відмову у виплаті фіксованої суми винагороди.

Рішення місцевої державної надзвичайної протиепізоотичної комісії про виплату фіксованої суми винагороди або про відмову в такій виплаті надсилається фізичній особі, яка виявила трупи (труп) диких кабанів, рекомендованим поштовим відправленням за задекларованим/ зареєстрованим місцем проживання (перебування) фізичної особи територіальним органом Держпродспоживслужби не пізніше наступного робочого дня після його прийняття та може бути оскаржене фізичною особою відповідно до Закону України “Про адміністративну процедуру” та/або в судовому порядку.

8. Виплата фіксованої суми винагороди за знайдені трупи (труп) диких кабанів, що становлять загрозу розповсюдження захворювання на африканську чуму свиней, здійснюється в межах видатків, затверджених кошторисом територіального органу Держпродспоживслужби на підставі відповідного рішення державної надзвичайної протиепізоотичної комісії протягом одного місяця після відкриття асигнувань шляхом переказу відповідної суми коштів на рахунок фізичної особи, відкритий у банку або небанківського надавача платіжних послуг, яка повідомила про такі трупи (труп).

9. Фінансування витрат на виплату фіксованої суми винагороди за знайдені трупи (труп) диких кабанів, що становлять загрозу розповсюдження захворювання на африканську чуму свиней, здійснюється за рахунок видатків, передбачених у державному бюджеті на реалізацію протиепізоотичних заходів.

__________________


Назад


ПРОДУКЦІЯ ТА ПОСЛУГИ

СУПРОВІД ПРОДУКТІВ

 СИСТЕМИ

ПОСИЛАННЯ

КЛІЄНТИ

ДОПОМОГА

Сторінка "ЛЕОНОРМ" на facebook

    БД «Електронний Реєстр Технічних регламентів України  Актуалізація Ваших НД   http://www.germiona.com.ua/  
 

 

Copyright © 2004-2025, ЛЕОНОРМ.