Головна сторінка бізнес-порталу "Леонорм"

LeoMetr 2

Перевірити актуальність нормативних документів, якими користується Ваше підприємство!

КОНТАКТИ НОВИНИ РЕЄСТРАЦІЯ МАГАЗИН НОРМАТИВНІ АКТИ ПОШУК Сторінка "ЛЕОНОРМ" на facebook (RUS)

МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 14.12.2017 р. N 3431-05/46718-03

Щодо нанесення знака відповідності технічних регламентів

Мінекономрозвитку розглянуло лист Держпродспоживслужби щодо пропозиції стосовно внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 30.12.2015 N 1184 "Про затвердження форми, опису знака відповідності технічним регламентам, правил та умов його нанесення" (далі - Постанова N 1184) в частині надання суб'єктам господарювання можливості вільного вибору об'єкту (продукція, табличка з технічними даними, пакування, супровідні документи тощо), на який має бути нанесений знак відповідності технічним регламентам, і повідомляє.

Статтею 29 Закону України "Про технічні регламенти та оцінку відповідності" (далі - Закон), зокрема встановлено, що у випадках, визначених у технічних регламентах, які передбачають застосування процедур оцінки відповідності, на продукцію та/або на інші об'єкти, що визначені такими технічними регламентами (табличку з технічними даними, пакування, супровідні документи тощо), повинен наноситися знак відповідності технічним регламентам.

Нанесенням знака відповідності технічним регламентам на продукцію вважається також нанесення цього знака на будь-який інший, ніж сама продукція, об'єкт, який визначений у відповідному технічному регламенті.

Також Законом встановлено, що правила та умови нанесення знака відповідності технічним регламентам встановлюються технічними регламентами, якими передбачене його нанесення, а в разі якщо такі правила та умови не встановлені певними технічними регламентами, Кабінетом Міністрів України, а технічні регламенти, якими передбачене застосування процедур оцінки відповідності, містять, зокрема правила та умови нанесення знака відповідності технічним регламентам.

На сьогодні окремі прийняті технічні регламенти містять правила та умови нанесення знака відповідності технічним регламентам.

Окрім того, правила та умови нанесення знаку відповідності технічним регламентам затверджені Постановою N 1184.

Відповідно до пункту 1 правил та умов нанесення знака відповідності технічним регламентам, затверджених Постановою N 1184, знак відповідності технічним регламентам наноситься на продукцію або на її табличку з технічними даними таким чином, щоб він був видимим, розбірливим і незмивним. У разі якщо це є неможливим або невиправданим через характер продукції, знак відповідності наноситься на пакування та на супровідні документи, якщо такі документи передбачені відповідним технічним регламентом.

Слід зазначити, що вказані положення Постанови N 1184 стосовно нанесення знаку відповідності технічним регламентам повною мірою відповідають аналогічним положенням частини першої статті R12 глави R3 Рішення Європейського Парламенту та Ради ЄС від 9 липня 2008 р. N 768/2008/ЄС про загальні рамки реалізації продукції та скасування Рішення Ради ЄС N 93/465/ЄЕС (далі - Рішення N 768/2008/ЄС), відповідно до якої маркування знаком "СЕ" наноситься на виріб або на табличку з технічними даними таким чином, щоб воно було добре видним, розбірливим та незмивним. Якщо характеристики продукції роблять таке нанесення неможливим або не виправданим, воно повинне наноситися на упакування і на супровідні документи, якщо чинне законодавство передбачає такі документи.

Відповідно до пункту 1 статті 56 Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони (далі - Угода про асоціацію), ратифікованою Законом України "Про ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони", Україна серед іншого зобов'язується дотримуватися принципів та практик, викладених в актуальних рішеннях та регламентах ЄС, зокрема у Рішенні N 768/2008/ЄС.

Разом з тим, відповідно до пункту 5 статті 56 Угоди про асоціацію Україна повинна утримуватися від внесення змін до горизонтального законодавства та законодавства з питань торгівлі в секторах, які зазначені у графіку Додатка III до цієї Угоди, яким, у тому числі передбачена імплементація в національне законодавство Рішення N 768/2008/ЄС, крім як з метою поступового приведення законодавства у відповідність до acquis ЄС та дотримання такого приведення.

Ураховуючи зазначене, пропозиція Держпродспоживслужби стосовно внесення змін до Постанови N 1184 є такою, що суперечить зобов'язанням України, визначеним вищезазначеною Угодою про асоціацію.

 

Заступник Міністра економічного
розвитку і торгівлі України

Ю. П. Бровченко

 


Назад

 


ПРОДУКЦІЯ ТА ПОСЛУГИ

СУПРОВІД ПРОДУКТІВ

 СИСТЕМИ

ПОСИЛАННЯ

КЛІЄНТИ

ДОПОМОГА

  БД «Електронний Реєстр Технічних регламентів України Нова БД "Нормативно-правові документи ветеринарної медицини"   http://www.germiona.com.ua/  
 

 
хиты
6

хосты
0

всего
0

 
Rambler's Top100

  

Rambler's Top100 

 

Copyright © 2004 - 2021, ЛЕОНОРМ.